2016-10-17-19 Sesja wyjazdowa Bieszczady. - LANCUT UTW

Idź do spisu treści

Menu główne:

2016-10-17-19 Sesja wyjazdowa Bieszczady.

WYDARZENIA
 
 
 

Sprawozdanie
W dniach 17,18 i 19 października 2016 r. w ramach projektu ogłoszonego przez Wojewodę Rzeszowskiego z zakresu m.in. aktywizacji osób starszych pt.”Senior bliżej gwiazd”
odbyła się zorganizowana przez Stowarzyszenie Łańcucki Uniwersytet Trzeciego Wieku
w Łańcucie sesja wyjazdowa do Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
Sesję wyjazdową poprzedziło seminarium na temat fauny i flory oraz historii i zabytków Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Drugie seminarium - astroturystyka w „Parku Gwiezdnego Nieba” odbyło się w Bieszczadach, gdzie występuje prawdziwe ciemne niebo, wolne od zanieczyszczeń sztucznym światłem cywilizacji.
W czasie sesji wyjazdowej – z udziałem miejscowego przewodnika została pogłębiona wiedza teoretyczna w zakresie historii, zabytków i przyrody Bieszczadzkiego Parku Narodowego,
a to : poznanie osobliwej flory i fauny w okolicznych miejscowościach, jak : Solina, Polańczyk, Baligród, Dołżyca, Cisna, Wetlina , Rawki Małej i Wielkiej, przełęcz Wyżną u stóp Połoniny Caryńskiej, Smolnik, Lutowiska, Czarna Górna, Muczne. Dodatkowo głębsze poznanie powyższego tematu umożliwiło zwiedzenie muzeum przyrodniczo-historycznego w Ustrzykach Dolnych 
oraz wystawy w Centrum Promocji w Mucznem.
Na temat dawnej miejscowej ludności dowiedzieliśmy się w Muzeum Bojków w Myczkowie. Przewodnik tego muzeum zapoznał nas z historią ludności bojkowskiej. Ponadto zwiedziliśmy dawną drewnianą cerkiew greko-katolicką w Górzance przekształconą w 1969 roku w kościół rzymsko-katolicki.
Zwiedzaniu wszystkich miejscowości towarzyszyły nam przepiękne różnokolorowe, malownicze widoki okolicznych lasów.
                                                                                    Irena Chmiel

 
                                                                                                                

    
Powrót do zakładki  - Wydarzenia  rok 2016.
 
 
 
monitoring pozycji
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego