Plener 2016 Przemyśl - LANCUT UTW

Plener 2016 Przemyśl

GRUPY > FOTOGRAFIA

Grupa fotografów amatorów działająca przy ŁUTW zrzesza niezwykle aktywnych członków.
Systematycznie uczestniczą w cotygodniowych spotkaniach z instruktorem doskonaląc
i pogłębiając swoje umiejętności w zakresie fotografowania.
Chcąc wykorzystać swoją wiedzę w praktyce członkowie grupy biorą aktywny udział
w plenerach fotograficznych.

Kolejny plener miał miejsce 21 lipca 2016 r., był jak gdyby powtórką z pierwszego,
gdyż na pierwszym nie byli wszyscy. Ponownie zatrzymano się w Sieniawie, zwiedzono pałac oraz przylegający do niego park. Następnym miejscem godnym uwagi było miasteczko Józefów, jego rynek oraz wieża widokowa. Ciekawym miejscem dla fotografów był Susiec z przejściem do wodospadu na rzece Jeleń oraz Szumy na Tanwi. W drodze powrotnej zatrzymano się w Jarosławiu gdzie spacerując ulicami miasta każdy fotografował interesujące go obiekty.

Ostatni jednodniowy plener odbył się 27 sierpnia 2016 r. do Przemyśla.
Zwiedzanie rozpoczęto od wzgórza Zniesienie, następnie był Kopiec Tatarski, Fort 16 oraz amfiteatr.
Odwiedzono zespół cmentarzy gdzie szczególną uwagę zwrócono na groby poległych w czasie I i II wojny światowej.
Zatrzymano się także przy Państwowej Wyższej Szkole Wschodnio – Europejskiej która mieści się w zabytkowym budynku z XIX wieku – pałacu książąt Lubomirskich. Zwrócono uwagę na bardzo zadbany park im. Mariana Strońskiego oraz pięknie odremontowany Dworzec Kolejowy.
Tego dnia Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu zorganizował uroczyste otwarcie wystawy plenerowej pt. „Zabytki przemyskiej nekropolii w obiektywie wolontariuszy” zorganizowany w ramach Projektu „Wolontariat Dla Dziedzictwa 2016” dofinansowanej przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.
Grupa fotograficzna ŁUTW uczestniczyła w uroczystym otwarciu wystawy pleneru, została również zaproszona na integrację z grupą organizatorów wystawy z Przemyśla.
Podsumowaniem pleneru było zwiedzanie obiektu wokół zamku w Dubiecku.
Sesje plenerowe organizowane przez pana Józefa Bałtowskiego cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników nie tylko ze względu na korzyści merytoryczne ale pozwalały również na miłe spędzenie czasu ciesząc się piękną pogodą i miłym towarzystwem.
                                                                                 Zredagowała:   Zofia Skoczylak