Rajd Korczyna - LANCUT UTW

Rajd Korczyna

24 kwietnia 2015 r.  48 naszych słuchaczy uczestniczyło
 w V Podkarpackim Rajdzie Starszaków   Korczyna 2015
Do Korczyny z Łańcuta dotarliśmy wynajętym autokarem.
Impreza, w której brało udział 260 osób, słuchaczy UTW z całego Podkarpacia, została organizowana
z okazji  40-lecia Ruchu Uniwersytetów Trzeciego  Wieku w Polsce .
 V Rajd , podobnie jak poprzednie, zorganizował Krośnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku .
Zbiórka uczestników Rajdu odbyła się na stadionie w Korczynie skąd po uroczystym otwarciu i sprawdzeniu list obecności , uczestnicy wraz z przewodnikami wyruszyli na wybrane uprzednio trasy.
Grupa nr 1 - trasa piesza 2,5 godz. (około 6 km )
                     - Korczyna ul. Górska – punkt widokowy na Dziale – rezerwat skalny „Prządki”
Grupa nr 2 - trasa piesza 3 godz.  ( ok. 7,5 km )
                    - Korczyna ul. Parkowa (dworek gen. Stanisława Szeptyckiego
                    – Rynek – ul. Bpa Józefa Sebastiana Pelczara – ul. Dolińska
                    – ul. Zamkowa (trasą Drogi Krzyżowej) do ruin zamku „Kamieniec”
Grupa nr 3 - trasa piesza 3 godz.  ( ok. 7,5 km )
                     - Ruiny zamku „Kamieniec” – ścieżką przyrodniczą przez las „Sokolec”
                     – rezerwat skalny „Prządki” – sztolnie w Czarnorzekach
                     - Sucha Góra (Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze)
Grupa nr 4 – trasa autokarowa
                    - Kombornia (Dwór hr. Szeliskich) – Dział Komborski – zjazd ul. Górską,
                    - rezerwat skalny „Prządki”- Sucha Góra (RTV Centrum Nadawcze)
                    - ruiny zamku „Kamieniec” Odrzykoń – powrót do Korczyny.
Wszystkie trasy wiodły przez malownicze, ciekawe, pełne osobliwości przyrody i architektury zakątki Podkarpacia, a przewodnicy służyli nam swoją wiedza i znajomością tych terenów, bezpiecznie przyprowadzając nas z powrotem do Korczowej, gdzie w  Domu Strażaka czekał nas gorący i smaczny posiłek.
Zakończenie tej pięknej  imprezy odbyło się na stadionie sportowym, wszyscy uczestnicy otrzymali od Organizatorów Rajdu CERTYFIKAT potwierdzający uczestnictwo oraz okolicznościowe upominki.
Pogoda była naszym sprzymierzeńcem, pełni radości i animuszu,
obiecując sobie spotkanie w kolejnym rajdzie, powróciliśmy do  Łańcuta.
Serdecznie dziękujemy naszym Kolegom z Krosna za bardzo sprawne, profesjonalne zorganizowanie imprezy.
                                                                             Tekst i zdjęcia:  Elżbieta Nowicka i Józef Bałtowski

Poniżej zdjęcia z zgrupowania uczestników rajdu na stadionie w Korczynie
Poniżej zdjęcia z Ssnktuarium Józefa Sebastjana Pelczara w Korczynie.
Poniżej zdjęcia  z rajdu - GRUPA Ia
Poniżej zdjęcia  z rajdu - GRUPA 3
Poniżej zdjęcia  po zakończeniu rajdu  posiłek w Domu Strażaka w Korczynie.